Завдяки Олександру Ганущину в осени на Луганщину було привезено 600 книг Вахтанга Кіпіані “Справа Василя Стуса”.

А на цьому тижні Голова фракції Європейська Солідарність в Харківській міській раді Олег Абрамичев разом з Сергієм Жаданом, Вахтангом Кіпіані та головою обласної фракції ЄС в Харківській обласній раді Александром Скориком відвідали Луганщину, де проходили творчі зустрічі автора книги “Справа Василя Стуса” з мешканцями. Заходи вже відбулись у Нещеретовому, Сватовому, Сєвєродонецьку, Старобільську, Білокуракиному. Плануються також у Щасті, Станиці Луганський, Новоайдарі, Новопскові. 

На кожній зустрічі було присутньо близько 40 мешканців. Це свідчить про зацікавленість Луганщини до історичного минулого України. 

Координатором даних заходів став Дмитро Звонок, голова осередку “Європейської Солідарності” міста Сватове.

Я вважаю, що це дуже важливе питання популяризувати цю книгу. Бо саме ця книга показує, як радянська влада боролася з українськими поетами. Важливість таких зустрічей, а також важливість саме цієї книги надвисока, тому що саме зараз відбуваються процеси судові для того, щоб заборонити книгу і заборонити її повне розповсюдження.

Олег Абрамичев

Між нами дистанція в декілька кахлів. Сергій Жадан йде з торбою вітатися з людьми. Несе книги в подарунок бібліотеці. Кличе до себе Вахтанг Кіпіані, а історик вже бере до рук примірник відважної «Справи Василя Стуса»

відзначили у Луганській обласній універсальній науковій бібліотеці

Судові процеси, в яких п’ята колона в особі Медведчука намагається знищити книгу й приховати інформацію про закатованих українців, досі тривають. Однак попри їхні спроби книга Вахтанга Кіпіані, в якій описане життя поета, і ганебний судовий процес над Стусом, коли його адвокатом був Віктор Медведчук, стала бестселером.

03.02.2021 року зустрічі відбудуться у Новоайдарі (о 9:00) та у Новопскові (о 13:00). Запрошуємо всіх зацікавлених на заходи!