«Оновлюємо спалені легені Луганщини»

{"uid":"6B9220E6-37F9-4C83-A338-58C5A407FA5A_1606743790565","source":"other","origin":"gallery"}

Луганщина стала епіцентром пожеж. Гасіння пожеж у природних екосистемах Луганщини, які виникли 30 вересня та 1 жовтня, тривало протягом тижня. Вогонь, роздмуханий сильним вітром,  пройшов понад 30 тисяч гектарів. Найгірша ситуація склалася вздовж лінії розмежування на території Станично-Луганського, Новоайдарського та Попаснянського районів, де в зону ураження потрапило 32 населених пункти. 

У боротьбу зі стихією вступили рятувальники Луганської, Донецької, Дніпропетровської, Кіровоградської, Запорізької, Полтавської та Харківської областей.

Луганська організація партії «Європейська Солідарність» не змогла залишитися байдужою та запустила серію акцій з відновлення лісів Луганщини. Цю добру справу назвали «Відновлення легень Луганщини».

Перша акція «Буський гай» стартувала 1 листопада завдяки допомозі Михайла Цюрко зі Львівщини. Члени нашої партії та громадські активісти висадили поблизу селища Метьолкіне 500 саджанців елітної сосни та 200 саджанців дубів.

«Хтось палить Луганщину, а хтось саджає дерева та розвиває громаду», – сказав голова «Європейської Солідарності» Луганщини Сергій Шакун.

Наступна акція відбулася 14 листопада. Разом з друзями-львів’янами, за ініциативою голови Львівської облради Олександром Ганущини ми висадили 10 тисяч саджанців. Дерева були привезені зі Львівського лісництва, досвід якого ми плануємо перейняти на Луганщині. Поблизу села Осколонівка 400 активістів засадили три гектари землі. Тепер вони мають назву «Львівський гай».

Учасники приїхали з усієї країни – Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Рубіжне, Попасна, Гірське, Мілове, Новопсков, Марківка, Старобільськ, Сватове, Білокуракине, Білолуцьк, Біловодськ, Золоте, Харків, Буськ, Львів… Після плідної та згуртованої роботи на учасників чекало смачне частування традиційними стравами львівської та луганської кухонь.

«Європейська Солідарність» Закарпаття на чолі з Володимиром Білонка та громадською організацією «Армада Карпат» на чолі з Романом Мегелою, привезли на Луганщину понад 500 саджанців з Ужгорода. Клен, дуб червоний, тополь, волоський горіх, хурма та декоративні породи інших дерев. Ці дерева за допомогою працівників Сєвєродонецького лісомисливського господарства та місцевих жителів були посаджені у селищі Сіротіне.

«Проїхавшись по Луганській області, побачивши масштаби біди, ми переконались, що все зробили вірно. Ініціатива «Європейської Солідарності» Луганщини по відновленню лісів дуже слушна», – висловив думку Володимир Білонка.

Файне місто Тернопіль також не залишилося байдужим. Третю акцію, під назвою «Тернопільський бір», провели 2 грудня на Попаснянщині. На цей раз ініціатором став полковник Іван Бугай та Вадим Ластовецький. 2 500 саджанців привезли з Тернополя та висадили на землях поблизу сіл Комишиваха, Врубівка та Троїцьке.

Але головна локація «Тернопільського бору» – на виїзді з міста Попасна на Бахмут. До висадки, яку провели 2 грудня, долучилася «Європейська Солідарність» Попасної на чолі з головою організації Андрієм Івженко, місцева влада, військова комендатура та небайдужі громадяни.

Луганська організація «Європейської Солідарності» не зупиняється на досягнутому. Народна депутатка Ірина Геращенко, виступаючи з трибуни Верховної Ради, поінформувала присутніх про ряд акцій по відновленню лісів Луганщини.

«Ми ще раз публічно оголошуємо челендж. Допоможімо лісам Луганщини усіма фракціями, партіями та висадимо там якомога більше дерев замість тих, які були знищені під час аномальних пожеж», – наголосила Ірина Геращенко.