Петро Порошенко після засідання суду про держзраду Януковича закликав нинішню владу зупинити повзучий російський реванш

Зупинити повзучий проросійський реванш закликав нинішню владу п’ятий Президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко під стінами Київського апеляційного суду, де відбувається засідання у справі про державну зраду Януковича.

«Сьогодні тут вирішується подальша доля нашої держави, і кожен має докласти максимум зусиль для того, щоб захистити майбутнє України. Ви чули в цьому залі, що «п’ята колона», поплічники Януковича намагаються виправдати кліку Януковича, яка здала Україну Росії. Які ще докази потрібні, коли ці злочинці написали листа всупереч Конституції і законодавству України запросили окупантів до України? Це доведено і не спростовано ніким», – нагадав Порошенко про події зими 2014 року.

П’ятий Президент наголосив, що мета Януковича і його поплічників – перекласти відповідальність з країни-агресора на українців.

«На жаль, я вимушений це констатувати, що за діючої влади в Україну ці поплічники почали повертатися. І не просто повертатися, використовуючи і відчуваючи власну безкарність, – а ще й прорвалися до лав діючої влади», – зазначив Порошенко.

«Вони називають події 2014 року і Революції Гідності заколотом, захопленням влади. Вони уникають слова «агресія». Вони уникають називати того, хто має нести відповідальність за цю агресію. І попризначали в керівництво найвищих правоохоронних органів держави адвокатів Януковича. В Офісі президента знаходяться адвокати Єфремова, які координують роботу правоохоронних органів і судів по переслідуванню не тих, хто вбивав українців, не тих, хто працював на Росію. А по переслідуванню добровольців, волонтерів, переслідуванню Марусі Звіробій і Софії Федини, Тетяни Чорновіл і Стерненка, переслідуванню добровольців, які проходили по справі Шеремета», – наголошує Петро Порошенко.

Він подякував активістам, які прийшли під стіни Апеляційного суду, щоб висловити свою чітку позицію про неприпустимість реваншу.

«Бо першими приїдуть поплічники Януковича, другим приїде сам Янукович, а третім, а може й першим – Путін.  І нам, народу, який заплатив таку високу ціну за це все, не можна цього допустити», – переконаний лідер «Європейської Солідарності».

Він звернувся до нинішньої влади із вимогою припинити спроби ревізії подій Революції Гідності на догоду Путіну та проросійським силам.

«Це ваша відповідальність – зупинити повзучий російський реванш, це ваша відповідальність – довести, що ті так звані «12 пунктів плану Кремля» – це не є завдання вам, спростувати  вашими прямими діями. Я твердо переконаний, що Україна зараз має зупинити ці події, бо ці події дуже схожі на події листопада 2013 року. Економіка падає, влада недосвідчена, нездатна зупинити пандемію коронавірусу і намагається зупинити відсутність хліба та сала в українців відосиками і поп-корном», – застерігає Порошенко.

Він також наголосив, що громадянське суспільство і демократична опозиція не дозволять реалізувати путінські сценарії в Україні. «Ми сильні, ми разом, ми зупинимо повзучій російський реванш. Саме тому сьогодні я тут, саме тому сьогодні ви всі тут. Ми разом переможемо», – переконаний п’ятий Президент.