«Солідарність» взяла участь у святкуванні дня визволення Лисичанська

У Лисичанську відбулися урочистості за нагоди визволення міста від незаконних збройних формувань. В урочистостях взяв участь голова обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Георгій Тука. Активну участь  у святкуванні взяли активісти Лисичанської міської організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність».

Про це нам повідомив голова місцевого осередку Віталій Шведов. Під час урочистостей було багато заходів, а саме –  покладання квітів до пам’ятного знаку загиблим військовослужбовцям – командиру військової частини 3011 Національної Гвардії України Олександру Радієвському, полковнику Павлу Сницару, солдату Ігорю Коцяру, відкриття меморіальних дощок: відновленої пам’ятної дошки до Дня визволення м. Лисичанськ від німецько-фашистських загарбників 2 вересня 1943 року та до Дня визволення м. Лисичанськ від незаконних військових формувань у липня 2014 року (вул. Комсомольська, 10 — будівля Лисичанської міської ради).

Окрім того, були такі цікаві заходи – автопробіг центральними вулицями міста; заплив ветеранів греблі із покладанням вінка в води ріки Сіверський Донець; урочисто-траурна хода від автостанції № 1 до меморіального комплексу «Пам’ять»; комплекс урочисто-траурних заходів біля меморіального комплексу «Пам’ять» за участю керівництва міста та області, військових формувань Міністерства внутрішніх справ, Збройних Сил України, Національної гвардії України, громадськості та мешканців міста.

Відбулася також святкова програма в рамках концертного туру «Гордімося, друзі, що ми українці» під керівництвом лауреата Міжнародних та Всеукраїнських фестивалів та конкурсів Святослава Края.

Нагадаємо, раніше урочистості з нагоди відзначення річниці визволення від незаконних збройних формувань відбулися у містах Рубіжне, Сєвєродонецьк, Попасна.

Віталій Миколайович Шведов сам рік тому брав участь в визволенні цього міста. «Тоді ми визволяли місто від незаконних зброєнних формувань разом с побратимами з 51-ї ОМБР ЗСУ та батальйоном «Чернігів». Сьогодні силами партійних активістів та за допомогою підприємців з «ЛІСПІ» ми встановилськаи біг-борд «Слава визволителям Лисичанська» на проспекті Леніна (район лікарні)», – говорить Віталій Миколайович.

Проте, за словами Шведова, у патріотів є «питання щодо діяльності місцевої влади, а саме до секретаря Лисичанської міської ради Михайла Власова». Як повідомив Шведов, напередодні свята партійці звернулися до Лисичанської влади з клопотанням нагородити бійців ЗСУ та добровольців, які визволяли Лисичанськ та несуть тут службу зараз. Проте, далеко не всі з них отримали нагороди.

Окрім того,  є питання щодо організації проведення заупокійного богослужіння за загиблим під час проведення бойових дій на території міста. «Була домовленість, що богослужіння спочатку проведе військовий капелан, а вже потім – священики УПЦ (МП). Але неузгодженість, «дякуючи» місцевої влади, привела до суперечок. Патріоти сподіваються, що новий керівник області зробить те, що пообіцяв людям – наказати сепаратистів», – сказав Віталій Шведов.

Нагадаємо, керівник Луганської обласної військово-цивільної адміністрації, звертаючись до громадськості Лисичанська наголосив: «Я не буду лукавити, мене бентежить інформація, про те, що ті діячі які зривали українські прапори, які змушували людей по ним топтатися, досі безкарно розгулюють по нашим мирним містам. Я вам обіцяю вони будуть покарані».

Освобождение_Лисичанска (2) Освобождение_Лисичанска (3) Освобождение_Лисичанска (4)  Освобождение_Лисичанска (6) Освобождение_Лисичанска (7) Освобождение_Лисичанска (8) Освобождение_Лисичанска (9) Освобождение_Лисичанска (10)