Їх поєднала спільна праця із захисту української держави

30 квітня у місті Сєвєродонецьку (Луганська область) відбулися Установчі збори Луганської територіальної  організації «Блок Петра Порошенка – «Солідарність». Збори відбулися за адресою: м. Сєвєродонецьк,  вул. Донецька, буд. 52. Саме тут декілька            днів тому відкрилася громадська приймальня і головний офіс обласного осередку партії. На збори було запрошено 20 членів партії та близько 15 гостей. Партійці прибули різних міст та районів Луганщини. Деякі з них – добрі знайомі: їх поєднала спільна праця із захисту територіальної цілісності української держави.

 

Все починається з діалогу 

Безперечно, головним з гостей був керівник Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Геннадій Москаль. Він приїхав на зустріч у буквальному сенсі слова, з лінії фронту. Саме цього дня він побував у місті Щастя, яке напередодні було обстріляно бойовиками «ЛНР». У Щастя Москаль відвідав декілька закладів, зустрічався з військовими та місцевими мешканцями.

Перед тим як розпочати Установчі збори, ведучий Денис Денищенко запропонував виступити Геннадію Москалю. Але то не була довга та нудна промова високого гостя, то був жвавий діалог з присутніми, відповіді на питання. Москаль розповів про те, що зараз відбувається в області, про плани Луганщини зустріти 8 та 9 травня, тощо.

Головне, на чому зауважив увагу Геннадій Москаль: «Ми маємо зробити все можливе, щоб 8 та 9 травня пройшли спокійно, без ексцесів. Для цього будуть задіяні правоохоронні органі, але ми також розраховуємо на підтримку місцевих українських патріотів».

За його словами, необхідна консолідація суспільства навколо відзначення 8 та 9 травня Дня пам’яті та примирення та Дня Перемоги у Другій світовій війні. 8 травня буде проходить як траурне свято із залученням священників. Вже досягнута домовленість з керівництвом  Сєвєродонецької єпархії УПЦ. А от 9 травня відсвяткують як День Перемоги над нацизмом. Важливо відзначити, що на Луганщині до святкування будуть залучені широкі верстви населення, у тому числі ветеранські організації, місцеві патріоти, військові, працівники Державної служби України з надзвичайних  ситуацій. Головні гості свята – ветерани та діти. Для ветеранів запропонують святковий концерт, куліш та фронтові «сто грам», а дітлахи зможуть ознайомитись с сучасної військовою технікою ВСУ. Свято на Луганщині  – відзначення 70-річного ювілею перемоги – стане вагомим чинником посилення патріотичних настроїв у суспільстві. За словами Москаля,  ми маємо єднатися навколо ідеї перемоги над агресором, збереження та зміцнення української державності. «Не треба хвилюватися, якщо хтось прийде на свято з червоними прапорами, але я сподіваюсь, що державних, жовто-блакитних прапорів буде більше», – зазначив Геннадій Москаль.

 

Про територіальний устрій

Керівник Луганської обласної військово-цивільної адміністрації пояснив деякі свої розпорядження, які безпосередньо стосуються всіх мешканців Луганщини. Нагадаємо, нещодавно Геннадій Москаль розпорядився офіційно перереєструвати на контрольованій Україною території мешканців ряду населених пунктів уздовж лінії розмежування вогню. Як відомо, 7 жовтня 2014 року Верховна Рада України з ініціативи Г.Москаля змінила територіальний устрій Луганської області, передавши ряд населених пунктів із окупованих до контрольованих Україною районів.

Ця постанова була необхідна для відновлення державного фінансування звільнених від терористів населених пунктів. Однак реєстрація в паспортах місцевих мешканців залишилася старою, що утруднює їм перетин українських блокпостів. Як зазначив на зустрічі сам Москаль, тепер, згідно з його розпорядженням, Управління державної реєстраційної служби в Луганській області протягом місяця перереєструє мешканців Кримського, Трьохізбенки, Щастя, Новотошківки та інших населених пунктів (усього 17) на контрольованій Україною території.

До речі, все це стосується і майбутніх виборів, бо, за словами Москаля, не можна обирати ту ж саму Попаснянську району раду, якщо частина району знаходиться під «ЛНР», а частина на вільній території. Все це також стосується і Луганської обласної ради – як можна обирати депутатів, коли значна частина території Луганщини  окупована?

Стосовно виборів можна додати і такі проблемні питання: за яким законом пройдуть місцеві вибори? як голосувати переселенцям? чи будуть приймати в них участь люди, які покинули свої міста та перебувають зараз за межами Луганської області. Питань до законодавців багато. Проте очевидно, що дійсно прозорі та демократичні вибори до місцевих органів влади можливі лише там, де майорить український прапор!

 

Заколотники біди

Згадав Геннадій Москаль і про річницю остаточного захоплення ОДА в Луганську, яка відбулася  29 квітня 2014 року. За його словами, відповідальність за те, що коїться зараз на Донбасі, лежить на колишній «гаряче любимій» Партії регіонів. Він сказав, що захоплення облдержадміністрації, а також подальші бойові дії, окупація частини України і все те, що зараз коїться на Донбасі, відбулося тому, що тодішні керівники намагались за будь-яку ціну  повернути втрачену владу та отримати особливі преференції для того, щоб і надалі  безконтрольно грабувати Донбас. Вони підбурили людей на незаконні дії, в тому числі захоплення державних установ. Але потім втратили контроль над ситуацією. Проте контроль  не втратили ті, хто скористався ситуацією – спецслужби Російської Федерації.  Результат всього – сотні тисяч переселенців, убиті й поранені внаслідок бойових дій, зруйноване житло й інфраструктура. На його думку за те, що відбувається зараз, несуть відповідальність також і теперішні народні депутати з «Опозиційного блоку» – Іоффе, Бакулін, Дунаєв та інші.

Геннадій Москаль застеріг партійців Луганської територіальної  організації «Блок Петра Порошенка – «Солідарність» від безглуздого повторення досвіду Партії регіонів: «Безперечно, як державний службовець я не має наміру і можливості втручатись у партійне будівництво. Але я вважаю, що буде прикрою помилкою, коли ви почнете записувати до лав партії всіх гамузом – бюджетників, лікарів, вчителів, так, як це робила Партія регіонів. Намагайтесь будувати свою роботу чесно, прозоро, на демократичних засадах».

 

Перший крок партійного будівництва

Розповісти про все, що окреслив Геннадій Москаль, не можливо, але маємо зробити зауваження. То була дійсно плідна та жвава дискусія. Так, наприклад, від партійців пролунала думка про те, що слід збільшити наявність наглядної агітації: «Чому, коли приїздиш до Києва, або інших міст України, нас зустрічає велика кількість соціальної  реклами – прапори, біг-борди. Це  так підбадьорює, надає сил, виховує патріотичні відчуття! Нам також треба підсилити цей напрямок, бо Луганщина – це також Україна». Додамо від себе – зауваження дуже слушне і доречне, його треба взяти, як то кажуть, на олівець.

Звичайно, що керівник Луганської обласної військово-цивільної адміністрації був лише почесним гостем, отже, після спілкування з членами партії Геннадій Москаль мусив йти, а партійці зайнялись своїми справами.

Засідання Установчих зборів відкрив Денис Денищенко, який повідомив, що в Установчих зборах Територіальної організації Партії беруть участь 20 членів партії. Установчі збори Територіальної організації Партії скликані за рішенням Центральної Ради Партії № 3 від 14 березня 2015 року. Після того, як розпочалася робота Установчих зборів, Юрій Ященко запропонував обрати головуючим на Установчих зборах Дениса Денищенка. Секретарем Установчих зборів було обрано А.Злобіну. Потім партійці затвердили порядок денний засідання Установчих зборів Територіальної організації Партії.

Денис Денищенко проінформував присутніх про засідання Центральної ради Партії, що відбулося 14 березня 2015 року, на якому було прийнято рішення про утворення Луганської територіальної  організації «Блок Петра Порошенка – «Солідарність». Відповідно до пунктів Статуту Партії рішення Центральної ради Партії є підставою для утворення Територіальної організації Партії. Далі він проінформував присутніх про те, що 10 березня 2015 року відбулась нарада з працівниками Секретаріатів територіальних організацій Партії, на якій обговорювались питання роботи Секретаріату Партії та Секретаріатів територіальних організацій Партії, шляхи та етапи розбудови Партії та підготовка до майбутніх місцевих виборів.

Далі, за пропозицією головуючого, відбулося голосування про утворення Луганської територіальної  організації «Блок Петра Порошенка – «Солідарність». Після цього, згідно с порядком денним, постало питання «Про обрання Голови Територіальної організації Партії (згідно пропозиції Центральної ради Партії)». Все відбувалося за Статутом Партії та рішенням Центральної ради Партії від 14 березня 2015 року. Поставили на голосування та одностайно проголосували за обрання строком на два роки Головою Луганської територіальної  організації «Блок Петра Порошенка – «Солідарність» Денищенка Дениса Вікторовича. Після цього обрали статутний орган Територіальної організації – Раду Луганської територіальної  організації «Блок Петра Порошенка – «Солідарність» в кількості 5 осіб. За пропозицією  головуючого, був утворений контрольно-ревізійний орган Територіальної організації Партії  – Контрольно-ревізійна комісія.

Стосовно питання «Про визначення місцезнаходження Територіальної організації Партії», визначено наступне: визначити місцезнаходження Територіальної організації Партії за наступною адресою: 93400, Україна, Луганська область, місто Сєвєродонецьк, вулиця Донецька, будинок № 52.

Було також прийняте рішення «доручити Денищенку Денису Вікторовичу провести державну реєстрацію Територіальної організації Партії у відповідному реєструючому органі». На цьому розгляд питань Порядку денного було завершено і Установчі збори завершили свою роботу.

Зроблено перший крок на шляху партійного будівництва Луганської територіальної  організації «Блок Петра Порошенка – «Солідарність». Попереду багато роботи, і наступними кроками стануть утворення місцевих осередків партії та проведення обласної конференції.

 

Solidarnost_Ustanovchi_sboru_Sever (1) Solidarnost_Ustanovchi_sboru_Sever (2) Solidarnost_Ustanovchi_sboru_Sever (3) Solidarnost_Ustanovchi_sboru_Sever (4) Solidarnost_Ustanovchi_sboru_Sever (5) Solidarnost_Ustanovchi_sboru_Sever (6) Solidarnost_Ustanovchi_sboru_Sever (7) Solidarnost_Ustanovchi_sboru_Sever (8) Solidarnost_Ustanovchi_sboru_Sever (9) Solidarnost_Ustanovchi_sboru_Sever (10) Solidarnost_Ustanovchi_sboru_Sever (11) Solidarnost_Ustanovchi_sboru_Sever (12) Solidarnost_Ustanovchi_sboru_Sever (13) Solidarnost_Ustanovchi_sboru_Sever (14) Solidarnost_Ustanovchi_sboru_Sever (15)  Solidarnost_Ustanovchi_sboru_Sever (17) Solidarnost_Ustanovchi_sboru_Sever (18)  Solidarnost_Ustanovchi_sboru_Sever (20)  Solidarnost_Ustanovchi_sboru_Sever (22)  Solidarnost_Ustanovchi_sboru_Sever (24) Solidarnost_Ustanovchi_sboru_Sever (25) Solidarnost_Ustanovchi_sboru_Sever (26) Solidarnost_Ustanovchi_sboru_Sever (27) Solidarnost_Ustanovchi_sboru_Sever (28)